הפצת ידע

החזון של פרויקט משק המודל לחקלאות בת קיימא בנווה יער הוא יישום של חקלאות אינטנסיבית, שתהייה כלכלית בהווה, ומקיימת למען הדורות הבאים. משק המודל שותף פעיל בתהליך לשינוי פני החקלאות המקומית והארצית, וזאת כחלק מהחלטות בינלאומיות ולאומיות בנושא.

הייחוד של פרויקט משק המודל הוא בהיותו מרכז לבחינה והדגמת פרקטיקות לקידום חקלאות בת קיימא בקנה מידה רחב ולאורך זמן תוך התייחסות הוליסטית למגוון תחומים המשיקים לחקלאות, הן כמשפיעים והן כמושפעים ממנה, כאשר כל תחום מלווה על-ידי חוקרים מומחים. מטרת הפרויקט הוא הטמעת הידע והפרקטיקות שייגזרו מתהליכי המחקר במשק המודל, אצל החקלאים.

כנסים

למידע על הכנסים

לחץ כאן

צוות הפצת ידע יפעל לקידום הקיימות בחקלאות בהסתמכות על התובנות הבאות:

קיימת תלות הדדית בין נושאים חברתיים, כלכליים וסביבתיים, ולכן חיוני לפתח את התודעה הציבורית ולרתום את החברה על כל גווניה לטובת שינוי דפוסי התנהגות במטרה לשיפור.

שינויים בגישה של הציבור יתרחשו רק בעקבות הכרה, הבנה והפנמה שהחקלאות התעשייתית כפי שמנוהלת כיום גורמת לדילול מהיר ובלתי הפיך של משאבים מתכלים.

שינוי בדפוסי ההתנהגות של החקלאים יתאפשר לאחר חשיפתם לאלטרנטיבות קיימות שאינן פוגעות בהם מבחינה כלכלית.

מציאת אלטרנטיבות יישומיות דורשת גישור בין הצרכים היומיומיים בשטח לבין הידע התאורטי והמכשור הטכנולוגי המתקדם.

אנחנו נפעל להפצת הידע באמצעות האתר, בדפי הפייסבוק של משק המודל ושל מכון וולקני, בכנסים וימי עיון שיתקיימו בנווה יער וכן הרצאות והדרכות שיינתנו במרחב הכפרי. אנחנו נקדם שיתופי פעולה עם גופים ציבוריים אשר יכולים לסייע בהפצה והטמעת הידע אצל החקלאים ונשתף את הקהילה במרחב המקומי בפרויקטים יעודים לקידום חקלאות בת קיימא. כמו כן ננסה לקשר בין חקלאים לבין החוקרים והמידע התאורטי.