יום עיון – כרומטוגרפיה וסנסוריקה בחקלאות

השבוע נערך בנווה יער יום עיון מיוחד בנושא "גישות מבוססות כרומטוגרפיה וסנסוריקה במחקרי חקלאות, מזון וסביבה". הכנס נערך בחסות "משק המודל לחקלאות בת קיימא" והמרכז לאיכות, בטיחות וחומרי טבע בתוצרת חקלאית (מכון וולקני).

המושב הראשון עסק במטבוליטים ייחודיים בצמחים. פרופ' אפרים לוינסון (נווה יער) נתן הרצאת סקירה אודות חשיבות המטבוליזם הייחודי בצמחים. ד"ר מופאק אבדאח (נווה יער) הציג עבודה על ביוסינתזה של סטירן בלבנה רפואי. פרופ' נירית ברנשטיין (מכון וולקני) נתנה סקירה על ייצור מטבוליטיים משניים בקנאביס רפואי. ד"ר איתי הרמן (הפקולטה לחקלאות) הציג עבודה על כרומטוגרפיה ממבט הרחפן וד"ר איתי גונדה (נווה יער) הציג את פענוח הבסיס הגנטי לכימוטיפים ארומטיים בבזיל.

המושב השני, עסק בדיגום וחישה. פרופ' נועם סובל (מכון ויצמן) נתן הרצאת סקירה על עבודתו בדיגום לטובת שידור דיגיטלי של ריחות. ד"ר יעל לאור (נווה יער) הציגה עבודה הסוקרת מתודות לדיגום והערכת פליטת אוויר מערימת קומפוסט. ד"ר איתי מעוז (מכון וולקני) הציג עבודה על סוכרים, מרירות וטעמים ייחודיים בפירות ועינת בר הציגה עבודה על הגברת ססקוויטרפנים בעלי גת.

המושב השלישי הציג עבודות במטבולומיקה שלא בהכרח קשורות לצמחים. ד"ר ענת זאדה (מכון וולקני) נתנה הרצאת סקירה על פרומונים והפרדות כיראליות. ד"ר רועי פוסמניק (נווה יער) הראה את השימוש בכלים כרומטוגפיים לאפיון מנגנוני פירוק של פסולת חקלאית. ד"ר אריאל שבתאי (נווה יער) הראה כיצד אנליזות מטבולומיות יכולות לסייע בבחינת תכונות מטבוליות בבקר. ד"ר אסף שדה (נווה יער) נתן הרצאה על מגוון מיני מזיקים והמגוון הפיטוכימי בצמחים וד"ר רחל דוידוביץ-ריקנטי הציגה עבודה על דמיון ושוני במטולומים של עפצים באלה ארצישראלית.

במקביל להרצאות הוצגה באולם תערוכה של כלי דיגום וציוד אנליטי ייחודי למטבולומיקה וסנסוריקה בחקלאות.

לצפייה בתמונות מיום העיון לחצו על הסרטון מטה.

לוגו משק מודל

מנהל המחקר החקלאי, מרכז מחקר צפון נווה יער, ת.ד 1021, רמת ישי, 3009500.

טלפון: 04-9539595

רשתות חברתיות:

כנסים נוספים

כנס חקלאי העמק 2019

כנס חקלאי העמק 2019

כנס חקלאי העמק בחסות מרכז חקלאי העמק ומרכז מחקר נווה יער נערך ב-31.12.19 בנווה יער. נושא הכנס היה בחינה ופיתוח של מורינגה מכונפת כגידול חקלאי

קרא עוד »
כנס חקלאי העמק

כנס חקלאי העמק 2018

כנס חקלאי העמק בחסות מרכז חקלאי העמק ומרכז מחקר נווה יער נערך ב-4.12.18 בנווה יער. נושא הכנס היה משק מודל לחקלאות בת קיימא כגשר בין

קרא עוד »