נשים חוקרות בנווה יער

כחלק מארועי יום האישה, המועצה האזורית עמק יזרעאל ומרכז המחקר נווה יער הזמינו את הקהל הרחב לערב הרצאות קצרות של שש החוקרות הנפלאות בנווה יער.

ד"ר תמר אזולאי שמר (מובילת פלטפורמת המטע במשק המודל) הרצתה על "שקדיות, שקדים, ושינויי האקלים שבינהם". ד"ר ג'ניה דור (מהיחידה לחקר העשבים בנווה יער) הרצתה על "שינויים גנטים לשיפור גידולים חקלאיים". ד"ר שירי פרייליך (מובילת תחום גנומיקה מיקרוביאלית במשק המודל) הרצתה על "החיים זה מה שקורה כשפחמן וחנקן משנים צורה". ד"ר עינת צחורי-פיין (מהיחידה לאנטמולוגיה בנווה יער) הרצתה על "דיירים תובעניים: חיידקים מנהלים את החרקים הנושאים אותם". ד"ר מירי כהן-צינדר (מובילת הפלטפורמה לייצרנות מקיימת במשק המודל) הרצתה על "מורינגה מכונפת: סופרפוד או פייקניוז?". אחרונה חביבה היתה ד"ר יעל לאור, המנהלת המדעית של משק המודל שנתנה הרצאה לקינוח עם "סיפורים מעניינים שקשורים לזבל".

תודה לאגף איכות הסביבה של המועצה האזורית עמק יזרעאל ולד"ר עינת צחורי פיין על ההפקה ולכל החוקרות על ערב מרתק ומעורר השראה.

צילומים: ד"ר מאור מצרפי

ד"ר מירי כהן-צינדר
ד"ר מירי כהן-צינדר
ד"ר תמר אזולאי-שמר
ד"ר תמר אזולאי-שמר
ד"ר עינת צחורי-פיין
ד"ר עינת צחורי-פיין
ד"ר ג'ניה דור
ד"ר ג'ניה דור
ד"ר שירי פרייליך
ד"ר שירי פרייליך
ד"ר יעל לאור
ד"ר יעל לאור

 

לוגו משק מודל

מנהל המחקר החקלאי, מרכז מחקר צפון נווה יער, ת.ד 1021, רמת ישי, 3009500.

טלפון: 04-9539595

רשתות חברתיות:

כנסים נוספים

כנס חקלאי העמק 2019

כנס חקלאי העמק 2019

כנס חקלאי העמק בחסות מרכז חקלאי העמק ומרכז מחקר נווה יער נערך ב-31.12.19 בנווה יער. נושא הכנס היה בחינה ופיתוח של מורינגה מכונפת כגידול חקלאי

קרא עוד »
כנס חקלאי העמק

כנס חקלאי העמק 2018

כנס חקלאי העמק בחסות מרכז חקלאי העמק ומרכז מחקר נווה יער נערך ב-4.12.18 בנווה יער. נושא הכנס היה משק מודל לחקלאות בת קיימא כגשר בין

קרא עוד »