מיכון וציוד

במסגרת הפעלתו של משק המודל בשטחים החקלאיים של נוה יער, בוצעו רכישות רבות של מיכון וכלים חקלאיים,  בעזרת התרומות של קרן הלמסלי וקרן העיזבונות של מדינת ישראל

מטרות הרכישות הינם:

א. לסגור את הפער שהיה קיים במצאי הכלים החקלאיים בין יחידת המשק החקלאי בנוה יער לבין משקים מסחריים קונבנציונאליים באזורנו.  רכישות אלו כוללות בין השאר:

1.  טרקטור ג'ון דיר דגם 6-145-R – טרקטור עם 145 כוחות סוס שמיועד לעיבודי שורה ולביצוע עבודות חקלאיות מדויקות כגון: קלטור, דישון, ריסוס וסימון ערוגות. לטרקטור מערכת GPS עם ניהוג אוטומטי ברמת דיוק של 3 ס"מ, שתורמת רבות לדיוק ביישום התשומות החקלאיות ולהפחתה שלהן.

2. קיט ניהוג אוטומטי לטרקטור מקורמיק 210 כוחות סוס- קיט של חברת טרימבל הכולל: אנטנה, הגה חשמלי ומסך מגע 10 אינצ'. קיט זה הותקן על גבי טרקטור העיבודים ומאפשר לו כעת לעבוד עם ניהוג אוטומטי ברמת דיוק של 10 ס"מ. 

3. מקלטרת שטח ברוחב עבודה 6 מטר ומקלטרת שורות ברוחב 6 מטר של צח עפולה, שמאפשרות להפחית בצורה משמעותית את השימוש בחומרי הדברה קוטלי עשבים.

ב. בהמשך לרכישות שבוצעו על מנת לסגור פערים, חלק מהרכישות בוצעו כדי להוות חוד החנית בבחינה ובהטמעה של כלים חקלאיים חדישים שעשויים להביא בשורה לחקלאי ישראל, כדוגמת:

4. קורה הידראולית מתכווננת שנרתמת למקלטרת בגידולי שורה ומאפשרת צידודים של המקלטרת על מנת להתקרב כמה שניתן לפס הצמחים ובכך לחסוך שימוש בקוטלי עשבים. 

5. מרסקת גזם למטעים עם מיכל איסוף גזם בגודל 4 קו"ב, שמאפשרת לאסוף את הגזם ולהשתמש בו לייצור קומפוסט, ולקדם את העיקרון של אפס פסולות במשק המודל.

6. מקלטרות ניסוי ברוחב עבודה של 3 מטר- משדדת סיכות לקלטור עשבים בשדות חיטה ומשדדה רוטורית לקלטור עשבים בגידולי שורה.

ייעודם של הכלים החקלאים החדשים הוא להעמיד לרשות שטחי הניסיונות כלים חדישים ברמה הגבוהה ביותר שיתמכו בהפעלת שטחי הניסיונות במשק המודל. וזאת תוך הפעלה מדויקת שתביא לחסכון בתשומות חקלאיות כדוגמת: חומרי הדברה, דישון כימי ושעות עבודה של טרקטורים וליישום העיקרון של הפעלת משק חקלאי עם אפס פסולות, מיחזור פסולות וטיוב הקרקע בחומרים אורגאניים.   

 

 

נושאים נחקרים בתחום

תת קטגוריה

תת קטגוריה​

פעילות בתחום

מה חדש בגד"ש – פסח 2022

בחלקות גידולי שירות בשטחי הגד"ש במשק המודל בוצעה השבוע בהצלחה זריעת תירס. האתגר האגרו-טכני שעמד בפנינו היה להניח את הזרעים בקרקע, כשבדרך יש לעבור דרך

קרא עוד »

קורה הידראולית

שם הכלי: קורה הידראולית מתכוונת, GARFORD XHD 50 יצרן: Garford, England שנת ייצור: 2019 ייעוד: מאפשרת דיוק מרבי של עיבודי שורה במצבים של שיפועים בקרקע,

קרא עוד »

טרקטור John Deere 6-145R

שם הכלי: טרקטור John Deere 6-145R יצרן: John Deere, ארה"ב שנת עליה על הכביש: 2018 ייעוד: ביצוע פעולות חקלאיות באופן מדויק כדוגמת: סימון ערוגות, קלטור

קרא עוד »